Anonym 163

Můžu si na 140ccm krosku udělat papíry v 16 letech, když motorka má méně než 11kW?

Odpovědi
hapiky

Od 16.let můžeš po zdařilé zkoušce řídit motocykl do obsahu 125ccm a výkonu do 11kw. (A1).

autacek

Dle všeho musí být splněny obě kritéria, tedy žádné z nich nesmí převyšovat zákonem daný limit, tedy v tvém případě je motocykl s obsahem 140ccm příliš silný stroj.

Michálek1245

Nemůžeš. Musí být splněný všechny podmínky, ne jenom jedna. :) Takže buď to papírově stáhneš dolů (jde to, ale je to trochu šedá zóna). Ale ono si na té 125ccm stejně moc neužiješ. Většinou to jsou takové levné stroje a slepence. Pokud teda nebudeš chtít něco fakt echt a neutratíš za to pár peněz. :) Kup si kdyžtak aspoň nové CNC páčky od https://bucek­moto.cz/24495-cnc-packy protože to jsou komponenty, na kterých se hodně šetří a odchází jako první. Přitom tvoří důležitý prvek aktivní bezpečnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@hapiky To je odpověď hodna génia.

hapiky

Máš tam mít obsah 140, ne 120ccm

autacek

jj, máš pravdu, opraveno