Avatar uživatele
bedunka

Můžu se zeptat co vše potřebuji na úřad práce? Ještě nikdy jsem tam nebyla.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Vysvědčení + certifikáty kurzů, kde jsi byla
Zápočtový list
Občanský průkaz:

http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/navod

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

bedunko, prošla jsem si Tvoje otázky a vzhledem k tomu, že jsi zde od 9. měsíce 2011, tak bych ještě doplnila Michala Koleho, že při odchodu ze zaměstnání Ti měla sdělit vše potřebné k zaregistrování se na ÚP mzdová účetní. Je to běžnou praxí, že s předáním zápočtového listu Tě informuje, že tento máš předat při registraci na ÚP. Pokud chceš mít co nejoptimálnějšéí možnosti využití své kvalifikace, požaduje tento úřad doklady o jejím získání. Občanský průkaz je při jednání s úřady samozřejmostí.
Nechci tím Michala ani opravovat, ani doplňovat. Jen se pozastavuji nad skutečností, že zřejmě ve Tvém případě mzdová účetní opomněla předat informace. Jinak se ničeho neboj, bude-li úředník ÚP něco po Tobě ještě potřebovat, domluvíte se co a do jakého data úřadu předložíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

funguje ještě jedna věc, jakékoliv dotazy lze zaslat i na ÚP mailem a oni odpoví co je potřeba. Nezapomenout na ÚP do 3 prac. dnů od ukončení prac. poměru podle zákona. Př: skončíš ve čtvrtek, tak nejpozději v úterý na ÚP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

občanku a průkaz nejvyššího vzdělání, tj. nejspíš maturitní vysvědčení, nebo výuční list, nebo diplom… to by mělo být vše

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Ahoj, taky jsem nedávno byl na úřadě práce úplně poprvé, takže jsem měl strach, abych si s sebou nezapoměl něco vzít. Naštěstí jsem narazil na https://www.1job­.cz/prispevek/ja­ke-doklady-na-urad-prace , kde je poměrně pěkně vysvětlené, jaké doklady si na úřad máš vzít. Když podle toho budeš postupovat, určitě to dopadne v pohodě ! :)

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad Fyzik, zde je odborná rubrika. Zápočtový list je nezbytná podmínka, takže bys neměl poškozovat tazatelku neodbornými dohady, na něž může zbytečně doplácet.

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek