Dandak

Můžu řídit motorku která má objem 150ccm a výkon 9,5 kW s řidičákem a1?

Nejlepší odpověď
seraphico

Bohužel ne. Výkon je v normě, ale zdvihový objem už nikoliv. Ten nesmí překročit 125 cm3:

„Řidičské oprávnění skupiny A1 opravňuje k řízení těchto vozidel: 1. lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3“

Zdroj: https://www.au­toskola-abc.cz/ridicsky-prukaz-pro-skupinu-a1