FlAsh_7

Můžu právoplatně na svoje dílo napsat copyright © a svoje jméno? Například na obraz nebo web?

Odpovědi
elkon

Podle těch blábolů, které tu plodíš, se ani nesnaž, nikoho to zajímat nebude.

Edison

Pořád nestuduješ!!! Měl bys začít jak jsi sliboval!!!

Navíc ani nehledáš!! UTFG: https://www.sev­ciktomas.cz/blog/oz­naceni-copyright-nejen-na-webech-je-k-necemu-dobre/

Jinak řečeno… dnes se to už nepoužívá, bo autorská práva vyplývají ze zákonů a mezinárodních úm­luv.

Přemýšlím… mám tuhle otázku označit za spam???

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=co­pyright&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

led

Býva bežné, že autor si svoje dielo označí, buď značkou, alebo menom-
Značka copyright " © " už nie je povinná

Bobek 2

Označit své dílo údajem o autorství může mít smysl – ten, kdo by dílo chtěl legálně užít, pak ví, koho má kontaktovat, a dílo nespadne tak snadno do kategorie děl anonymních, které mají jiný režim ochrany autorských práv. © je přitom všeobecně srozumitelné vyjádření, že onen podpis se týká držitele autorských práv, a nejde tedy jen například o nějaký popisek. U elektronických obrázků je ovšem vhodnější uvádět takové údaje v metadatech souboru.

stařeček

Můžeš. Jako autor na to máš plné právo.