jirka21kufr

Můžu nainstalovat starší verzi os na netbook

Mám netbook značky Acer a koupil jsem ho se systémem Windows 7. Netbook má pamět jen 1GB a seká se. Mohl bych si na netbook nainstalovat starší verzi Windows nabo Linuxu, aby se nesekal?

Odpovědi
cochee

Nejdůležitější není to, kdy končí podpora starších Win ze strany M$, ale to, jestli Acer pro tento notebook a tento operační systém vydal ovladače! Bez (kolikrát zbytečných) mikrosoftích záplat se docela dobře obejdeš, bez ovladače LAN, wifi, grafického systému pro konkrétní notebook však ne (v nejlepším případě pojede jak zpomalený film s některými částmi vůbec nefunkčními).

anonym

Jistěže mohl – Linux nebo i Win, pokud máš licenci.
Ale použití staršího OS ti nezaručí, že se notes nebude „sekat“…
Nebylo by jednodušší jej reklamovat (tedy – je-li ještě v záruce)? A nebo zjistit, proč se seká? – přehřívání, ovladače, konflikty SW…

badisko

Ano mohl …ale zase zde musim doporucit alespon ..Windows vista …nebot XP konci podpora a uz se tedy nebodou vydavat aktualizace zabezpevi atd …
Linux je dobra volba treba ubuntu ..nebo orezane Xbuntu ktere ma mensi naroky na hardware … kdyztak napiste do vnitrvi posty …najdem nejaky system ktery by vam vyhovoval a bjezel hladce na vasem PC …

honza19hk

proč bys nemohl,staré wonka by e neměly seka,jelikož nejsou tak náročné jako třeba sedmy,ale upozorńuji že na třeba Win XP a MS office 2003 nejsou aktualizace a ani iopravné balíčky,tudíž jsou bez zabezpečení proti hackerům a virům.Dírou v sstému se ti tam může dosta kdokoli.proto je dnes lepší používat novější systémy než ty staré.