Ynhoj

Můžu nabíjet japonský mobilní telefon pomocí 110V-240V nabíječky?

Můžu nabíjet mobilní telefon z Japonska u nás, pomocí USB nabíječky na které je napsané AC110V-240V a má max 1000mA? Na mé staré originální nabíječce, která ale přestala fungovat bylo 100–240V, 700mA…to jsem normálně nabíjel přes redukci…na baterii u mobliu je napsané něco s 800mA a 3,7V…pokud vím, v Japonsku se požívá 100V, tak jestli se to dá nabít s nabíječkou 110V-240V a jestli nevadí že nabíječka má 1000mA? Děkuji

Odpovědi
anonym

Můžeš…
Mobil (resp. baterka) si řídí nabíjení ´sama´, podstatné je, aby výstupní napětí nabíječky bylo cca 5 V (obvyklé pro LiIon či LiPol) a aby výstupní proud nabíječky na nabíjení baterie stačil.
Oněch 110–240 či 100–240 je vstupní napětí nabíječky (tedy rozsah, vrámci nějž nabíječka funguje).