Anonymous840

Můžu mít piercing, i když mi ještě nebylo 18?

Zajímalo by mě jestli můžu mít piercing i když mi ještě nebylo 18, nebo od kolika let mi v piercingovém salónu udělají piercing.

Nejlepší odpověď
dubraro

Technicky vzato kdykoliv. Náušnice jsou také piercing a nasazují se děvčátkům pár dnů po narození.

Další odpovědi
Drap

Můžeš, pokud ti to povolí rodiče.

Psychotic

Můžeš, ať rodiče chtějí nebo ne. Od 14 let o svém těle můžeš rozhodovat nezávisle na rodičích.

V některých salonech to ale nerespektují a bez souhlasu rodičů piercing mohou odmítnout provést. Musíš se prostě zeptat.

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/94007/novy-obcansky-zakonik-tetovani-bez-souhlasu-rodicu-od-14-let.html

Jakub Tlapal

Piercing není nijak věkově omezený. Domluv se s rodiči, já bych to za jejich zády nedělal. Byť je to moje tělo, tak je to velká věc, o které by měli rodiče dopředu vědět. Alespoň my to tak doma máme. Mám piercing v jazyku a rodiče s tím neměli problém. Sice se jim to nelíbí, ale nakonec mi ho i zaplatili z https://www.sperky-marre.cz/piercing-do-jazyka-s1792CZ a to jsem teda vůbec nečekal.