lusy116

Můžu mít na pohřbu červený kabátek?

Zdravím, zítra jdeme poprvé na pohřeb… vím, že se hodí spíše černá a bílá… ale bohužel mám jen červený kabátek… a v kostele je zima, takže si ho sundat nemůžu… chci se zeptat, jestli to bude nějaký trapas či propadák, když si ho vezmu… děkuji :)

Nejlepší odpověď
marci1

Nevím bohužel, komu jdeš na pohřeb, ale pokud je to trochu jen možné, půjč si od někoho něco černého, či tmavého. Červená barva je živá, veselá a zvláště v kostele by při pohřbu nepůsobila nejvhodněji. 🙂

Další odpovědi
briketka10

Teplý černý svetr taky nemáte? Červený kabátek je nevhodný.

Drap

Pokud je to někdo z rodiny či blízký, tak je to nevhodné. Pokud je to jen známý, soused a podobně, tak se to snese.
Co si někde půjčit? Ať už od známé, nebo z půjčovny.

ivzez

Lucy, pohřeb je poslední rozloučení se zesnulým
a obřad by měl mít určitou důstojnost.

Červený kabátek se k tomuto účelu nehodí.

yuko

Pozor, abyste v tom kostele v zari nezmrzla. Dnes chodi lide na pohreb v ledascem, klidne v dzinach. Spis zalezi na tom, jak se pak budete citi Vy.