KristovaNoha

Můžu dávat kočce tuňáka ve vlastní šťávě místo kapsiček?

Viděl jsem že jím krmí kočky v zahraničí, není to lepší alternativa než drahé kapsičky se 4% ryby?

Nejlepší odpověď
cochee

já bych s těmi „rybičkami“ ve vlastní šťávě byl opatrný, rozhodně ne jako převažující krmivo. Všechny konzervy ryb ve vlastní šťávě jsou totiž dosolovány. Slanou chuť sice kočky milují a malé množství sodíku kočičí organismus potřebuje, ale nadbytek (a zde se dostáváme k jádru věci: co je u kočky nadlimitní množství soli ve stravě?) soli způsobuje zahušťování moči (tím přetěžování ledvin) až dokoce tvorbu ledvinového kamení.

Další odpovědi
nyjono

Spíš různé druy ryb ve vlastní šťávě. Ne pouze tuňáka.
Moje kočky je milují.

GM

Leda snad ochutnat – kvůli nadměrnému množství soli.

Midoc

Tuňák je v dnešní době ohrožený druh.
Jeho spotřeba by se měla spíše omezit.
https://viken­d.ihned.cz/c1-63136910-kvuli-sushi-hrozi-tunaku-vyhynuti-oblibenou-rybu-jime-prilis-casto

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.