Glondajka

Můžou se nacházet agrosymboly i někde jinde než jen v polích?

Nejlepší odpověď
anonym

Agrosymbol je „symbol“ vytvořený v zemědělských plodinách – takže pokud jsou zemědělské plodiny pěstovány ještě někde mimo pole, mohou se i tam objevit agrosymboly.

Další odpovědi
arygnoc

pokúsime sa použiť proces, ktorý sa nazýva myslenie.

teda:
agro-
je prvá časť zložených slov majúca význam gréckeho slova agros – pole, poľnohospodárstvo. ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=agro- )

z toho je možné vyvodiť, že agrosymboly majú vzťah ku poľnohospodárstvu, ku poľu.
ak sa teda budú symboly vyskytovať inde, nebudú to agrosymboly.

porovnajte nappr s bioglyfom, geoglyfom, prípadne i inými glyfmi.
skúste pri tom použiť predchodzí postup, teda myslenie.

:-Q

T3NY

Agrosymboly jsou spojeny s poli, ale v poli by se pravděpodobně nevytvořili kdyby tam nic nerostlo, takže ano mohou se vytvořit i někde jinde, kde se pěstuje plodina.

mojitek

jak už tu bylo napsáno-agrosymboly jsou obrazce na polích.Jinak obrazce se nacházejí i mimo POLÍ,tzn na kamenitých půdách,na mořských dnech…