Kerynka

mužou mě na učebním oboru kadeřníka ostříhat když budu vybrána na soutěž?

Strašej nás že pokud si nás vyberou na soutěž že je nebude zajímat že máme dflouhé vlasy… a že jestli neuposlechneme tak at si hledáme novou školu ? Je tu něaký zákon jak tomu zabránit ?

Nejlepší odpověď
Hamon

Ano, existuje. Říká se mu Listina základních práv a svobod.
Článek 7
(1) Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem.

Ovšem problém je, že kdo chce psa být, hůl si vždycky najde.
Doplňuji:
Fuj, pes se samozřejmě bije měkce.

Zdroj: http://www.psp­.cz/docs/laws/lis­tina.html

Další odpovědi
anonym

To je podivné stanovisko. Ačkoliv se jedná o učební obor, tak pochybuji, že si může někdo dovolit ostříhat učně, pokud s tím nebude souhlasit. Je to klasické omezování osobní svobody a způsobení škody. Hrozit někdo takto mému dítěti, tak by rychle hledal, kde nechal tesař díru. Věřím tomu, že rodiče si něco takového od učiliště líbit nenechají. Rozhodně by asi takový přístup učiliště školskému úřadu jen velmi těžko zdůvodňovalo.
Rodičům jsi se svěřila o tomto problému? Pokud ne, tak to určitě udělej. Hodně bych se divila, kdyby nechtěli po učilišti vysvětlení takového jednání. Je jedno, zda to budou vnímat jako vydírání nebo nátlak.