Avatar uživatele
HDMI

Můžou děti střílet kuličky z kuličkové pistole po jiných dětech nebo osobách?

A když tak jaký za to hrozí trest?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, chudst před 4703 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Detem by spravne kulickova nepatrila do ruky – az od 18 let. Kdo to dodrzuje: nikdo, vcetne kdysi me malickosti :) Ale nikdy me nenapadlo strilet po lidech nebo zviratech. Hrozi jim za to poradnych par pohlavku od rodicu. Kdyzby se neco nedejboze prihodilo, pak jsou zodpovedni rodice, diteti primo se nic nestane, je ze zakona chranene a do pastaku kvuli klukovine nepujde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

tak určitě jim nedávat kuličkovky za 5000kč-sem viděl chlápka, kterému to prostřelilo dlaň.
ty „číňanské“ kuličkovky za 200kč mají dostřel po dnu používání 0,5 metru, takže radši koupit dítěti zmrzlinu, hru na PC nebo postavit „bunkr“ ne´ž kuličkovku ;D
jinak ten zákon je tu popsán výborně ;D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Moja skúsenosť:
žiadna zbraň (ani nenabitá, ani atrapa) sa nemieri na človeka. -len ak chcete ublížiť.
Mám zlú skúsenosť, jazvu, keď si dotyčný myslel, že zbraň je prázdna, urobil výstrel istoty a trafil.
Aj tie guličkové pištole dokážu ublížiť! Strieľať môžu deti len pod dozorom dospelých a len na terč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

trest ze zakona zadny, pokud tim nezpusobi zraneni, nebo nedela vytrznosti. ale airsoft na hrani pred barakem muze diteti koupit vazne jen idiot, kteremu je zdravi deti u zadele.

ja to jednou dostal, nastesti jen do kraje oka, do „bileho“. klucina kamarad „nenapadne“ vytahl zasobnik a delal, ze me chce zastrelit. nez jsem mu stacil rict, ze jeste jedna kulicka zbyla nabita v komore, mel jsem ji v oku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Děti jistě střílet mohou, ovšem ne po lidech. V případě střelby na lidi by to mohl být přestupek proti občanskému soužití, v případě velkého zranění i ublížení na zdraví a tam již je trest odnětí svobody. Pokud však je dítě mladší 15.let, nic se jim nestane, akorát to bude řešit sociálka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek