replicator

Můžou byliny získat efekty (složky) jiných bylin poblíž?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš vidím nebezpečí v možnosti záměny jedovaté a třeba jedlé rostliny, když jsou v blízkosti. .

„Možná jste si už všimli, že v přírodní zahradě rostou vedle jedlých rostlin jedovaté druhy. Rozhodně to není žádný omyl: jedovaté druhy jako oměj nebo náprstník vylučují do půdy látky, které ji léčí“, takže se jedovaté složky nepřesnášejí.
https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/403133-pece-o-pudu-v-prirodni-zahrade.html

.

Další odpovědi
zjentek

Myslím, že tohle má příroda dobře zajištěný, aby to nešlo. I geneticky slechtěné byliny časem přijdou o své umělé „přísady“, takže z ananasové máty bude v záhoně do pár let zase jen máta a žádnej ananas v okolí nevyroste.

Letos se mi uchytily úžesný kytky trávy ve skleníku přímo mezi zeleninou (i když netuším, jak se tam ta semínka dostala), ale zkouřenej jsem nebyl ani z kápie, ani z vokurky.