Jaruška23

Můžete mi doporučit chutný anglický čaj?

ráda bych si udělala dobrý anglický čaj s mlékem. S těmi našemi to není ono.

Odpovědi
Agneta

Tak hlavně si pamatuj pravidlo číslo 1:

Čím kratší dobu čaj děláš (čím světlejší) – tím silnější ten čaj bude (má víc tejnu).
Čím delší dobu čaj děláš, tedy louhuješ (čím tmavší) – tím zdravější, slabší bude.
Nejlepší je proto „pětiminutový“ – a ten je vysloveně zdravý na žaludek a trávení.

Tato „nelogika“ je způsobena tříslovinami, které potřebují na vyloučení více času – a právě tyto zabraňují vstřebávání toho alkaloidu:D

Bětka55

Já využívám http://www.co­tea.cz/produc­t/cerne-caje/indie_-nepal/anglicky-snidanovy-caj/3144 doporučuji sypaný než pytlíky,ale zatím se s tím učím. Koupila jsem si nádobíčko na čaj a testuji, všechny možné;)… jinak zajímavá „nelogika“ :D ;)

Emefej

Bohužel nemůžu.