NeresKamo

Může žena oplodnit jinou ženu pomocí kostní dřeně?

Dobrý den, na internetu jsem našla článek, kde je napsané, že by bylo v budoucnu možné vytvořit z ženské kostní dřeně spermie a opoldnit tak jinou ženu. Článek je bohužel pár let starý. Chtěla bych se tady zeptat jak tento výzkum pokročil a jestli je tento zákrok opravdu možný?

Nejlepší odpověď
Edison

Myslím, že takto jednoduché by to asi nebylo. Myslím, že se mohlo jednat o použití kmenových buněk, ze kterých se dá vypěstovat prakticky ledasjaká jiná funkční buňka, ale pozor, bňky pro rozmnožování nesou pouze polovinu DNA. Takže by bylo nutné kmenovou buňku prakticky zničit, vyextraqhovat funkční… a hlavně nerozbitou kompletní DNA a tu teprve aplikovat do vajíčka. K tomu ovšem ještě přistupuje samotný mechanismus spuštění dělení vajíčka. Takže… ono je třeba tyhle výroky brát se značnou rezervou, a snažit se o (nejen) této poměrně složité problematice poznat kapičku víc.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… byl o tom kdysi natočen dokument, jmenoval se Sexmise …

elkon

Sexmise není dokument, ale polská scifi komedie.

aliendrone

To mi přijde jednodušší jedince spíš naklonovat, jakkoliv je klonování lidí zakázáno. Oficiálně. Prozatím. ;) :D :D

Nepochybuji o schopnostešch genetických inženýrů, ale tohle co popisuješ je prozatím hudba dosti vzdálené budoucnosti. Primárně se pracuje na „pěstování“ náhradních orgánů apod. potřebných věcech, lidské rozmnožování tímto zůsobem není v hledáčku. Jednoduše proto, že lidem jde množení se VELMI DOBŘE i bez toho, o čemž výmluvně svědčí katastrofální nárůst obyvatelstva planety (přelidnění). ;) :D :D

Dochy

Elkone: Pšššt 😉