zjentek

Může v extrémních vedrech bouchnout granátový jablko?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se, jak vznikl název granátové jablka a granátů různého druhu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-souvislost-mezi-temito-vyrazy-obsahujici-slovo-granat

-
Podobnost granátu a granátového jablka vznikla na základě zrnitosti plodu a toho, že se granát po výbuchu roztříští a někoho třeba rozcupuje na cucky.

Takže granátové jablko by se možná při hodu také roztříštilo, ale nevybuchlo.. Po určité době by se z něj v extrémních vedrech mohla stát „křížala“.

Další odpovědi
Arne1

Granátová jablka mají pevnou, kožovitou slupku. Není obvyklé, aby sama od sebe praskla.

Drap

Ne. V extrémních vedrech pouze seschne.