nunununu

Může trestně stíhaná osoba opustit Českou republiku?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Pokud je v podmíněném výkonu trestu, tak ano, stejně tak v případech, kdy ještě nebyl obžalován, ale nebylo mu to výslovně zakázáno.

Další odpovědi
jáára

jasně

hanny 2

Pokud je trestně stíhaná na svobodě a nezadrží ji, tak proč ne? Vždyť se to tak děje pořád!

arygnoc

záleží na rozhodnutí súdu.

pokiaľ existuje obava, že by obvinený/obžalovaný mohol pred stíhaním utiecť, je na neho uvalená tzv. úteková väzba.

existuje i možnosť stíhania na slobode, kedy obžalovaný skadá sľub, že neopustí štát a odovzdáva cestovné doklady do úschovy súdu (dnes, keď je možné po európe možné cestovať i na op, je toto opatrenie viac menej neúčinné).

ak súd nerozhodne ani o jednom z týchto opatrení, obžalovaný môže bez postihu opustiť krajinu.

😉