Matiselis

Může silná elektrokoloběžka nahradit motorku?

Řekněme, že nějaká elektrokoloběžka má max rychlost 100 km/h a dojezd 125 km/h. Může zcela nahradit motorku? Například dříve jsem byl zvyklý jezdit do práce na motorce, nyní bych chtěl na elektrokoloběžce.
Jsou tu nějaká omezení a rizika, o kterých je dobré vědět, a která zamezují tomu, aby tento elektro stroj nahradil klasickou motorku?

Nejlepší odpověď
elkon

Nahradit ano, v tom, že z místa A, do místa B je jedno čím se dopravíš. Motorka je ale spolehlivější. Elektrokoloběžky jsou módní záležitost, ale já bych si ji nekoupil. Motorka je motorka.

Další odpovědi
led

V odpovedi vychádzam nie z papierov ale vlastnej skúsenosti, keď mi elektrokolobežka nahrádza lietajúcu metlu.
Elektrokolobežka oficiálne nesmie mať rýchlosť vyššiu, než je stanovená pre jazdu bez VP tj.25 km/hod Najčastejšie sa jazdí postojačky, čo je v prípade vyššej rýchlosti pomerne nebezpečné so zníženou kvalitou udržiavania bezpečnej rovnováhy. je to bežné, obchádza sa to a sú typy kolobežiek s cestovnou rýchlosťou aj 50km/hod, (ojedinele 70km/h pri novom accu). ale tu už sa väčšinou používajú aj sedačky.
Čo sa týka výdrže, v súčasnosti je elektrokolobežka znevýhodnená akumulátorom s krátkou životnosťou od 06 mesiacov do 2 rokov a pomerne vysokou cenou a relativne dlhým nabíjacím časom.. Potom po 2 rokoch, výnimočne až 3 rokoch prudko klesá kapacita a budete radi rýchlosti 5–6km s dojazdom 5km.
Toto je ak vynecháme možnosť doplňovania energie/pohonných hmôt podstatný rozdiel spôsobu jazdy medzi kolobežkou a motocyklom.
Zjednodušene ak si chcete vychutnať jazdu kúpte si motorku, ak chcete šetriť kúpte si elektrokolobežku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.