Lorrien

Může si pes zvyknout na zvuk houslí?

Dobré odpoledne všem!
Jen mě tak zajímalo, jestli si pejsci (konkrétně yorkšírský teriér) mohou zvyknout a zvyknou na zvuk houslí. Můj Fido vždy utíká nejen z místnosti, ale i z patra, když je jen vytahuji. V poslední době se ale přestává bát a je i v místnosti vedle nebo kolem mě dokonce i projde. Myslela jsem, že ten zvuk nesnese. A nebo to bude tím, že má intonace už je přesnější.
Nějaké názory/zkušenosti?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
www

Sama odpovídáš, že může. Většinou více záleží na konkrétním zvířeti, než hudebním umělci 😉
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Tvůj pes má asi hudební sluch 🙂
Psi si ale jinak asi zvyknou na ledacos. Ne, že bych to schvalovala, ale znám psy, které jejich páníčkové tahají i na různé techno párty, hudební festivaly ap. psi se tam volně pohybují a před hlučnou hudbou ani neprchají ani nejsou úplně ohluchlí . Nějaké zbytky sluchu mají, zkoušela jsem to…
🙂

MK44

Se ‚zvukem‘ houslí nebývá problém. Horší je to se skřípotem houslí, když se na ně někdo teprve učí. Na to si doma těžkokdo zvykne. Možná, máte-li doma hluchou babičku, tak jí to nevadí. Jestliže už kolem Tebe Fido projde, je to od něho projev zdvořilosti a velkého pochopení a to si zaslouží nějakou odměnu! Ne každý člen rodiny je tak velkorysý. A ani každý pejsek ne. Být Fido rotvajler, asi by Ti první housle rozkousal, než by si zvykl, pokud by si vůbec zvyknout chtěl. Cesta do posice houslového virtuóza je trnitá, a i pro psa … 😉

ki-qi

Jistě že může, můj yorkshirek dělal to samé když sem hrála na kytaru ale po několika týdnech si zvykl. :D