zvonisek

Může se člověk nakazit tou hroznou nemocí, pokud by byl jen doma, nevycházel vůbec ven?

Případně na svou zahradu, za předpokladu, že by jeho soused nebyl nakažen?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Dle mého laického názoru by se zdravý člověk neměl nakazit.

Další odpovědi
elkon

A od čeho by se nakazil? Nesleduješ dění a zprávy?

Pepa25

Ano, protože téměř jistě bude mít nějaký kontakt z vnějškem (někdo hop navštíví nebo mu něco přinese apod.). Riziko je ale velmi malé. Navíc pro lidi s dobrou imunitou a bez dalších zdravotních obtíží není ta nemoc až tak nebezpečná.

zjentek

Může, pokud doma není sám a nemá totální přehled o chování a pohybu ostatních v domě.

Gus_Fring

Přeji Ti, aby ses nenakazila tou hroznou smrtelnou nemocí, protože to je zkáza pro jakéhokoliv člověka.

To je hrozný, jak jedna strana skočí politikům na to, jak je to hrozná nemoc a zase druhá strana to zcela zlehčuje na chřipku (laicky se dá říct, že je to chřipka + SARS). Je to xkrát infekční, ale umírají na to skoro jen nemocní.

torion

Ne, ale pouze za předpokladu, že se skutečně uzavřeš před okolním světem doma a že máš zakoupené potraviny ještě před vypuknutím pandemie. Dnes si totiž ten koronavirus nosí lidi z obchodů domů na obalech potravin a doma se jim potom pěkně „namnoží“ (ideální na kontaminaci domova je kombinace plastový obal plus lednička nebo ještě lepší varianta hodit kontaminovanou vlhkou roušku na radiátor). Vycházet na zahradu riziko nákazy exponencionálně zvyšuje.