zjentek

Může růženec celý z mosazi (nebo též s korálky dřevo/keramika/per­ly) být účinnější jantrou než růženec z bižuterie?

Odpovědi
da ny

Počítadlo původně nesloužilo jako amulet.
Jako růženec se označuje též pomůcka, která má podobu šňůrky s navlečenými korálky a křížkem, která slouží k tomu, aby se modlící nemusel rozptylovat počítáním jednotlivých dílčích modliteb. Tato pomůcka má i úspornější podoby, například růžencový prstýnek.
Uzlíky, semena, korálky, mramor, drahokam nebo perly, zlato, stříbro – materiál není rozhodující. Modlitební počítadlo, smysl, účel je shodný.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/R%C5%AF%C5%BE­enec
„CO ZNAMENÁ RŮŽENEC V AUTĚ?
Některé věci náboženského charakteru postupem času ztrácejí nebo mění svůj význam. Mezi ně patří i růženec. Dnes už málokde potkáme babičku, jak probírá jednotlivé korálky, a přitom se tiše modlí. Růženec ale nacházíme stále častěji na palubní desce či přihrádce osobních i nákladních automobilů.“
„Pokud nebudeme jezdit bezpečně, žádný talisman nás jistě neochrání. „
https://www.ti­motej.cz/co-znamena-ruzenec-v-aute/

Ochranná, léčivá síla minerálů, je věc jiná. K tomu nemusí sloužit zrovna růženec (typický pro katolickou církev).
Pokud by rozhodoval materiál, chudina /většina světa by přišla hodně zkrátka ;)

Jantra hojnosti
https://linda­berger.cz/jan­tra-hojnosti/
https://www.zbo­zi.cz/hledej/?q=%C5%A­1r%C3%AD%20jan­tra

Drap

V tomto případě na materiálu vůbec nezáleží

aliendrone

Určitě. Zvláště když tě s ním někdo šlehne přes xicht/oči. 😉 😄

zjentek

Drape, to si nemyslím. Totiž syntetika se „obrací proti božství“, když se nad věcí zamyslíš hloub.

aliendrone

zjentek>>> Jenže mosaz „je syntetika“, páč se v přírodě nevyskytuje. Je to slitina zinku a mědi vyrobená člověkem. 🙂

zjentek

Ale nó ták… Tak to už bychom mohli tvrdit, že ty perly/korálky jsou všechny syntetika, bo byly obroušeny člověkem. To už jdeme trocha daleko, ne? (; ((;

aliendrone

zjentek>>> Vysvětlím. Když dřevěné prkno ohobluješ, tak tím z něj neudě… SRY, blbý příklad zkoušet to na zjentka přes truhlařinu. Polepším se. 😉

Když budeš „hoblovat“ ženskou celou noc, tak ráno nebude syntetická. Možná bude tuhá, možná i kamenná (prý se to stvává i při spatření zjentka, nejen Medusy), ale syntetická NE! 😁 😉