Kelt

Může používání skeneru mít vliv na odběr elektřiny?

Vždy nám vraceli peníze za elektřinu, a teď musím doplácet. Přístroje používáme relativně stejně jako v předešlém období, odebíráme stejně a cena je snad stejná. Ještě to musím zkontrolovat. Manželka tvrdí, že je to proto, že používám skener, ale ten je připojený kabelek k počítači. Někdy ten skener pracuje celý den, ale že by to mělo vliv na spotřebu se mi nezdá. Nebo ano? Jedná se o typ CanoScan Lide 300. Tak díky za rady a názory?

Nejlepší odpověď
Hlada

Skener má spotřebu při skenování 4,5W, v pohotovostním režimu 0,3W. Ve vyúčtování se tedy jeho spotřeba nemůže projevit. Vždyť za nějakých 5 Kč může pracovat 220 hodin.
Když máte předchozí vyúčtování, tak můžete příčinu snadno zjistit. Mohla se zvýšit spotřeba, cena nebo také snížit záloha.

Další odpovědi
Kepler

Určitě ne. Jak jsem zjistil, má spotřebu 4,5 W max. a lze jej napájet z USB. Zvýšená spotřeba domácnosti je asi někde jinde. Příště to vyúčtování bude lepší, protože cena elektřiny vlivem nižší poptávky klesá.

Hufnágl

Ne, vše, co se týká PC a příslušenství nemá až takový odběr, že by se mělo doplácet. Pokud máš elektriku od E-On, tak se nediv, protože o Nového roku zdražili o 0,50 Kč na kWh.

Pepa25

Skener sám nemá velkou spotřebu. Ale pokud pracuje celý den, tedy je stále zapnutý počítač, tak ten už slušnou spotřebu má …

agentpv

Nepřipojil se na vás na černo třeba soused? Nepěstují vaše děti ve skříni marihuanu – která potřebuje hodně světla, topení a venitilace? Byla koronavirová krize – hodně lidí bylo od jara doma a to = více se doma topilo, vařilo …

Michálek1245

Dobrý den, to je podle mě prostě blbost. Jako můžete se zeptat, ať vám vyúčtují detailně odběry, asi to nějakým způsobem jde, ale nemyslím si. Může to teoreticky dělat ten počítač, ale to byste musel mít nějakou mikronku ze 70. let minulého století. Protože dneska i ty počítače nemají zase takové odběry. No, mi kdyby tohle můj dodavatel elektřiny Chomutov řekl, tak by to byl asi krátký proces.