Savier

Může poslech nevhodné hudby negativně ovlinit dítě?

Myslím tím třeba sprostý rap o drogách a sexu.

Nejlepší odpověď
Rokio

Určitě ano.

Podpoří například u nich vulgární mluvu a obsah nevhodné hudby je může motivovat k trestné činnosti, k pití alkoholu, ke kouření, či k užívání drog.

Další odpovědi
Ametyst

Samozřejmě že ano. Děti jsou citlivé, a náchylné všechno si pamatovat, jak poznávají svět.

paul1

Určitě ano. Některé skupiny hrají muziku nevhodnou ani pro dospělé.

Lotr2008

Může i nemusí.

zjentek

Tak to si piš, například žalozpěvy! 🙏

Filip84

A jaká hudba je vhodná?

Dětství není simulací života, dětství už je život sám. Můžeš se stavět na hlavu a stejně se k dítěti dostanou jak nevhodné obrázky, tak nevhodné filmy, tak – překvapivě – i nevhodná hudba.

Pak je otázka nějaké přiměřenosti, s ohledem na věk dítěte, pohlaví dítěte, celkový rozvoj. Ale úplně se tomu stejně nevyhne. A je nesmyslné, ba až nebezpečné, snažit se ho od toho držet stranou.

Lurius

Jde o v vztah k umělci, rap je dokonce daleko sugestivnější než mluvené slovo, metal bych přirovnal ke kráse bouřky nebo divočiny, krutá ale krásná, kdo zažil řekne vám, že metalová komunita je jedna z nejpřívětivějších ze všech

Army

Ano, to i metal. Dětm jen v omezené míře. Má to vyliv na psychiku a vývoj.Agresi nechť krotí v potu v tělocvičně.