zjentek

Může obyvatelstvo jediného světadílu ovlivnit dosavadní ustálenost rotace Země?

Například v Číně a třeba Indii vystavějí už tolik megalomanských staveb, že všechna ta tíha soustředěná na tyto místa ovlivní pravidelnost rotace (špatný těžiště) naší matičky Země. Děkuju.

(Je mně jasný že planěta si i s tímto po čase snadno poradí podobně, jako když jsem já bez rozmyslu kdysi odřízl celou levou polovinu koruny statného stromu a ten za pár let byl zase pěkně vyvážený, ale… Co do té doby? Můžeme třeba v určité části dne denně poskočit, jako když najedu v káře do výmolu, či tak různě a podobně?)

Odpovědi
Drap

Jednak si nemyslím, že to způsobuje nevyváženost planety a ani si nemyslím, že jeden světadíl to může ovlivnit.

Dochy

Jako projeví se to, ale současnou technikou nejspíš neměřitelně. Srovnej to klidně s přírodními jevy, jako že třeba vyrostla sopka, kde té hmoty je podstatně víc.