Avatar uživatele
Zlatý

Může obchod prodat věc, která "kde se vzala, tu se vzala"?

Může regulérní obchod prodat zboží, na které nemá fakturu že ji někde koupil? Pokud ano, jak to pak bude s odvodem daní?
Doplňuji:
:-) No dobře, ale co když to ten obchod nakoupí přes inzerát? Dejme tomu nějaký člověk podá inzerát že už danou věc nepotřebuje, a tak ji někomu prodá, třeba za 500,- Obchod se mu ozve, že tu (jednu jedinou) věc koupí, následně to ten obchod nabídne za 700,- na svých webovkách kde si to někdo objedná. Žádnou fakturu k tomu ale obchod nemá, protože ten inzerent mu ji nedal. Takže co teď?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

I pokud "obchod" nakoupí přes inzerát na ´bazaru´*), musí mít od prodávajícího doklad!
Jinak danou věc nemůže dát do účetnictví a tudíž ji ani nemůže legálně prodat.
___
*) "obchod" nemusí nakupovat jen od renomovaných značek a velkoprodejců, klidně od Franty Vomáčky z Horní Dolní - ale vždy s dokladem

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Doklad o pořízení mít musíš, nemusíš to koupit, můžeš to třeba vyrobit, pokud tě k tomu živnostenský list opravňuje, ale doklad o pořízení zboží být prostě musí!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takto se prodávají třeba věci pocházející z trestné činnosti a ty se nedaní :-(((
Doplňuji:
Už vidím tu účetní kolonku "abrakadabra":-DDD


Avatar uživatele
Bronzový

Jákakoliv položka v obchodě musí být dohledatelná v účetnictví. Musí existovat záznam o nákupu či pořízení a také o prodeji. Jsou samozřejmě určité odlišnosti jako např. že namaluješ obraz ale i to má svá pravidla a poradí ti učetní, daňový poradce, fin.úřad.....


Avatar uživatele
Registrovaný

Samozřejmě takovou věc obchod prodat může, těžko mu to někdo zakáže. Pokud takovou věc prodá a nemá doklad o nabytí, pak celou částku zdaní jako příjem, ev je li plátce pak odvede DPH aniž ji mohl uplatnit na vstupu. Dokladem o nabytí ovšem může být kupní smlouva, či doklad o úhradě - např. poštovní poukázka a další... Pokud žádný doklad o nabytí nemá, měl by se s uvedeným vypořádat vnitřním účetním dokladem, jinak samozřejmě nemá správně vedené účetnictví.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Obchod když to bude na inzerát kupovat musí s tím prodávajícím sepsat kupní smlouva a ta bude jeho dokladem, že to nikde nešlohl. Do daně se do nákladů dá kupní cena atd. a do příjmu ta prodejní :-)))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

zzzzz, mowla: dobře, takže když to obchod koupí na inzerát s dokladem, např. od pana Zdeňka Loděje, tak ten to pak bude muset nějak nahlásit, podat daňový přiznání nebo tak něco?

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Pokud na tom pán Zdeňek Loděje (kura to je jméno) nebude mít zisk, tak ne. Třeba prodá do bazaru staré kolo, tak ho koupil za 5000kč a po letech prodal za 1000kč, zisk nemá, je 4000 v mínusu, tak nic nehlásí, bo by stejně nebylo z čeho vypočítat daň. :-)))

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

alchymistická predajňa môže.
podobne i tá, čo predáva pre študentov a absolventov školy v Bradaviciach.

predajňa pre obyčajných smrteľníkov tak činiť nemôže.

ale - kde niet žalobcu, ...

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

:-)DDD

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.