Man 23

Může někdo mít vzdálený přístup do mého zařízení ?

Např. Kdybych někomu půjčil na chvíli svůj mobil stihl by někdo během 30 vteřin až jedné minuty nainstalovat do mého mobilu nějakou aplikaci, která by mu umožnila mít přístup do mého mobilu s operačním systémem Android ? Díky moc

Odpovědi
Lotr2008

Může, ale proč by to někdo dělal? Jsi snad nějaká celebrita nebo politik?

aevul

Ano. Jak dlouho ti trvá nainstalovat aplikaci? Minuta je až až. Pokud útočník získá fyzický přístup k zařízení, nelze je považovat za důvěryhodné.

Dochy

Pokud je na to připraven, tak stačí pár (desítek)´sekund. Ale zkrátka základ je, že musí být zájem.

aevul

Lotr2008: a proč by to někdo neudělal? Vždycky je dobré mít ovládnuté cizí zařízení. I kdyby jen proto, abys pak z něj mohl dělat věci, které bys nechtěl, aby byly vystopovatelné k tobě.