Avatar uživatele
Registrovaný

Může nás pronajímatel vystěhovat, když jsme nedoplatili nájemné?

Chtěl bych se zeptat zda-li nás může pronajímatel vystěhovat během 14 dnů. Bydlíme v pronájmu od května 17.5.2014 a smlouvu máme do 31.8.2014. Máme doplatit polovinu nájemného za měsíc červenec a polovinu zbývající kauce, první polovinu za červenec jsme dali. Nemohl jsem zaplatit druhou polovinu z důvodu neodeslání platby mého bývalého zaměstnavatele, ale to je jiná pohádka. Hned jsem si našel jinou práci a chci nájemné doplatit 10.8. pronajímatel nám poslal "OZNÁMENÍ O UKONČENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY" bylo to doporučeně a my nevěděli co je v obálce. Nabývá to vůbec platnosti? Něco jsem četl ,že vás může vyhodit za nezaplacení trojnásobku měsíčního nájmu a ,že výpovědní lhůta je minimálně 3 měsíce nabývající platností od následujícího měsíce, tzv. do října ,ale jelikož nám končí smlouva 31.8.2014 tak do srpna, to chápu. Ale může opravdu poslat dopis ze 14 denní výpovědní lhůtou? Děkuji

OZNÁMENÍ PRONAJÍMATELKY: http://postimg.org/…
Doplňuji:
Co je dáno ve smlouvě: http://postimg.org/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to z právního hlediska to nevím, ale pokud z jakéhokoliv důvodu neplatíte nájem, tak kdybych byla já ten pronajímatel, tak bych to udělala stejně. To že Vám nepřijde výplata nebo co já vím, to přeci nikoho nezajímá.
Ono totiž kdyby měl každý jednat tak jako to ukládají zákony, tak dnes je v republice tisíce neplatících nájemníků a ti pronajímatelé mají čekat až jim to zaplatí?? Být mnou, tak nájemníka vystěhuju ven a starej se dál. A ne že nemůžu.. Jsem zastáncem toho, že pokud mám byt, nebo dům ve svém vlastnictví, tak si s ním mohu dělat co chci, i vyhodit neplatícího nájemníka na ulici. Rozhodně bych nečekala na to až mi třikrát nezaplatí.. Takovej nesmys.. To jsou ty naše slavný zákony..

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom, co je uvedeno " v odst. 2., bod III Doba nájmu" v nájemní smlouvě a jestli jste s tím souhlasili a podepsali to.
Doplňuji:
Obávám se, že nezaplacení druhé poloviny kauce by mohlo být posouzeno jako hrubé porušení nájemní smlouvy. Majitelka neobdržela (jistotu) kauci, ze které by použila peněžní prostředky na úhradu vámi nezaplaceného nájemného a může vám dát okamžitou výpověď bez přivolení soudu.
"Pokud se váš nájemce dostane do potíží a nebude schopen platit nájem, můžete (dle zákonných podmínek) čerpat dlužnou částku ze složené kauce. Pokud navíc nájemce do určité doby "vyčerpanou" část kauce nedoplní, můžete mu dát z nájmu bytu výpověď. "
http://www.hypoindex.cz/…
"Nově zákon zavedl také právo pronajímatele požadovat na nájemci složení vratné kauce k zajištění platby nájemného a úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu, a to ve výši odpovídající až trojnásobku součtu měsíčního nájemného a záloh na "služby". Kauce je splatná v okamžiku sjednání nájemní smlouvy. Pronajímatel může z kauce čerpat prostředky v okamžiku, kdy nájemce např. nezaplatí nájemné, nebo byt poškodí a odmítá jej na vlastní náklady opravit. A nájemce má pak povinnost peníze na kauci do 1 měsíce doplnit, neučiní-li tak, i to může být důvod k výpovědi bez přivolení soudu. V případě, že je vše v pořádku, musí pronajímatel po skončení nájemního vztahu kauci nájemci vrátit, opět nejpozději do 1 měsíce od data vyklizení a předání bytu."
Zdroj: http://www.penize.cz/…

Rozhodně se poraďte s právníkem.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tři nezaplacené nájmy k ukončení nájmu. Ano je to tak.
Zdali to nabývá platnosti, to se musí vidět nájemní smlouva.
Co se domluvit s pronajímatelem? Sdělil jste mu Váš problém?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.