Jaký je rozdíl mezi nájemní a podnájemní smlouvou?

Odpovědi
horakupavel

nájemní smlouva je o vyhradním užívání bytu Vámy,a podnajemní je když byt má svého nájemce,kterému platíte nájem a on jej platí bytovému družstvu nebo jinému vlastníku

Jambalaya

Již se zde o tom hovořilo, viz odkaz. Výraz podnájemník se používal hlavně před rokem 1989, kdy vám úřady mohly do státního bytu přidělit další osobu, pokud jste sobecky užíval příliš m2 a sám jste byl nájemcem 🙂. Dnes se užívá rovněž pro tento řetězový vztah, ale v zásadě je to to samé, jak podrobně vysvětlije standa

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-majitel-bytu-sepsat-se-mnou-podnajemni-smlouvu-nebo-musi-byt-najemni