zjentek

Může moje fenka mít kurděje?

Moje Faňule má dásně identický, jako jsou ty na obrázku.
Že by to měla taky?

Nejlepší odpověď
Drap

Na obrázku je chlap s knírem. U psů se kurděje nevyskytují. Nemusíš jí kupovat citrony.

Další odpovědi
cochee

V žádném případě ne kurděje. Hypovitaminózou C může trpět člověk, lidoopi a morče. Ostatní živočišné druhy včetně psa si vitamin C umí syntetizovat ve svém organismu a nepotřebují jej přijímat v potravě.
Upr.: kurděje jsou nemoc při avitaminóze C, pes může teoreticky mít hypovitaminózu, ale avitaminóza je vyloučena právě tou autosyntézou vit. C v psích játrech. Doporučuje se přidávat C štěňatům kvůli vývinu a dospělým psům, pokud jsou marod na klouby. Osobně si ale myslím, že jde o lobby výrobců potravinových doplňků. Tisíce let žádné potr. doplňky neexistovaly a psi přežili jako druh dodnes.

Kepler

Ano, je to ale dosti vzácné onemocnění způsobené avitaminózou C. Může se projevovat i jinak než na dásních.
http://meggie­.wbs.cz/NEMOCI/Zdra­votni_pece_-_nevhodna_vyzi­va.htm
http://www.rog­z.cz/slovnik-pojmu/avitaminoza-c-s291.htm

zjentek

Na obrázku jsou patrný chlupy, takže to bude taky nějaká fenka nebo co.

talka

Není to spíš knír? Zuby jsou snad lidské.

zjentek

…jenom tam má ještě trošičku více fialový ;)