erevfall

Může mi prosím někdo vysvětlit význam této písničky?

Ahojky,

nechápu dobře význam písničky „Emigrant“ skupiny Vypsaná Fixa (http://www.hla­site.eu/text-pisne/vypsana­fixa/78215-emigrant).

Je to jakási kritika komunismu či takových podezřelých ideologií? (jediná tato pionýrka nemává, kdo se loučí, poněvadž jednou zbláznila a nikdy nebude zase normální? A kdyžtak nechápu, proč jde zbytek písničky o něco jiného…)

Možná jsem ničemu řádně neporozuměl (slovo pionýrka neznám), moje čeština je totiž ještě trochu slabá.

Předem děkuji!

Odpovědi
kwisty

pionýr-skaut(nosí uniformu a tak)