SanJay .

Může mi někdo stručně vysvětlit co je to takt (v hudbě) ?

Nejlepší odpověď
annas

Takt – rytmický celek: zahráli několik taktů pochodu;
hudebně – . časová jednotka složená z urč. počtu těžkých a lehkých dob stejného trvání; zápis této jednotky ohraničený dvěma svislými (taktovými) čárami: takty sudé, liché, jednoduché, složené; dvoudobý t.; tříčtvrteční t.; proměnlivý t.;
 –
„Každou skladu dělíme na takty, které se oddělují kolmými taktovými čarami. Takty mají v hudbě obrovský význam, udávají nám počet a hodnotu not, které se do taktu píší a zároveň řeší otázku akcentu (přízvuku). “

Názorně na obrázku v odkazech
http://www.pi­anovka.cz/data/hn/not/tak­ty.html

http://www.mu­sicart.cz/ex/e­du/hn1/files/as­sets/basic-html/page10.html

Další odpovědi
led

Takt je základná časová jednotka v hudbe.
PS.
Keď stručne, tak stručne

Nikoltyna

Poznáš ho podle dob (na kolik se skladba počítá)… když se počítá na 2 doby je to dvou-čtvťový takt (nevím jestli je to správně…jen si to myslím) ☺

Celander

Ananas se toho se svou inteligencí chopil dost dobře. Ale já to zkusím ve stručnosti. Na začátku notové osnovy jsou 2 čísla nad sebou. Ty určují kolik a jakých not se vejde do jednoho TAKTU. Do 4/4 taktu se vejde 1 nota celá, 2 půlové či 4 čtvrťové a pod. U 3/4 taktu je to jinak atd. atd.

briketka10

Registrovaný

Celander

Ananas není žádný Ananas, ale annas " žena "na to pozór ano !!