Savier

Může lékař předepsat 13leté holce antikoncepci?

Odpovědi
elkon

Sex s nezletilými je trestný, tak k čemu antikoncepci? Lékař gynekolog může za určitých podmínek napsat recept na antikoncepci od 15 let. https://www.de­nik.cz/zdravi/an­tikoncepce_vy­setreni_preven­ce.html
https://www.an­tikoncepce.cz/prvni-navsteva-gynekologa

cappuccino

Savier, ty provokujes!!

Dochy

Jak píše Filip: Existuje spousta důvodů proč předepsat léčivo, které se obvykle používá jako antikoncepce. Často se používá na různé problémy s menstruačním cyklem i u těch, co by otěhotněly rády. Jestli je to vhodné pro takhle mladou slečnu… no to je otázka na odborníky. Spousta léčiv má svá zdravotní rizika a je na lékaři aby našel cestu s co nejlepším poměrem přínosy/rizika.

Lukáš Rusek

Ano, lékař může předepsat antikoncepci 13leté dívce. Existuje řada důvodů, proč by mohla být antikoncepce pro dívky v této věkové kategorii indikována, například k regulaci menstruačního cyklu, k léčbě akné, nebo k prevenci nechtěného těhotenství v případě sexuální aktivity. Předepsání antikoncepce pro dívky mladší 15 let je ale obvykle podmíněno souhlasem rodičů nebo zákonného zástupce.

elkon

Upřesňuji, sex s mladšími 15 let je trestný.