cappuccino

Muze kocka pit bezlaktozove mleko?

Vsude se pise, ze obycejne mleko pro kocky neni vhodne. Jak je to s mlekem bez laktozy?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Osobně nevím, jaké jsou názory „odborníků“ a čím, co odůvodňují… podle nich není mléko dobré ani pro lidi (a opět se ty studie a výzkumy různí, rozchází a každá tvrdí něco jiného).
My jsme kočkám dávali mléko odjakživa, nikdy ničím netpěly, žádné zdr. problémy, pokud se neztratily atd., tak se dožily cca 15+ let (víc než mnohým známým, kteřé je chovali čistě jako domácí a krmili je jen kapisčkama a podobnýma věcma).
Dlouhá generace chovu koček (i psů), moho let už od mala u rodičů, předtím u babičky atd… od nepaměti. Čistě jsme se však drželi zásady, že koťatům nedávát moc mléka – hlavně dokud pijí od maminy a i chvíli později, pak ať mají spíš vodu.. a pak je to jedno.
Mláko obyčejné, trvanlivé, plnotučné. Jak kdy, ale NIKDY nebyl žádný problém ani důsledky z toho, že by kočky pily mléko.

Kočkám se dávalo mléko po tisíce let, stejnětak se chovaly především venku, dávaly se jim zbytky… nevím proč je dnes najednou se vším problém. Dnes ti, co kočky chovají venku nebo jim dávají mléko nebo je nekrmí jen kapsičkama a granulkama, je podle některých pomalu „týrají“… Děs.Přestože ti jeich zdomácnělí povaleči jim často pomalu degenerují – ve slabé, nemocné nebo tučné a líné „kočky“, které umírají pod 10 let.

Další odpovědi
dubraro

Dospělé kočky mají s trávením kravského mléka problém. V prodejnách potravy pro zvířata se prodává „kočičí mléko“, které je upravené tak, aby jim nevadilo.

Drap

Žádné mléko neni pro kočky vhodné. Mléko neni přirozená strava koček. Kde by přišla divoká kočka k mléku?

Dochy

Mívali jsme kočky, dokud jsme žili na samotě. Jak píše Disraeli: kočky dostávali mléko a nějaké housky. Základem jejich jídelníčku bylo co si najdou po stavení a v okolních polích 😉 Od nás dostávali tu misku víceméně jen na přilepšenou. Vody i masa měli dost v přírodě okolo.

cappuccino

Dubraro: Divala jsem se na kocici mleko z Nemecka , za ktere si necha vyrobce zaplatit, ale lidi to kupuji, protoze je to krasne male baleni a je na nem krasna kocicka. V podstate to neni nic jiineho, nez bezlaktozove mleko, ktere se da koupit za 17,–Kc.
Ja si ho davam do kavy a kocourovi moc chutna. Drive dostaval obycejne, zredene vodou, a taky mu chutnalo. Jestli mel potize, nevim, protoze zije venku.