simonka

Může exmanželka v exekučním řízení uzavřít na mne s realitní kanceláří nájemní smlouvu?

Takže taková nájemní smlouva je defakto neplatná?! jestli tomu dobře rozumím.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste nepodepsal nějakou ´generální´ plnou moc, na základě které by vás exmanželka nebo někdo třetí zastupoval při některých právních úkonech (jako je např. podpis smluv), tak je takováto smlouva bez vašeho podpisu NEPLATNÁ.

Vaší otázce, týkající se exekučního řízení, nerozumím…, nevím o jaký jde exekuční titul.

Obecně platí, že neexistuje až na výjimky (plná moc, zbavení způsobilosti ap.) možnost uzavřít smlouvu za vás.

Exmanželka by mohla s realitkou uzavírat určitou smlouvu o zprostředkování, ale na konci tohoto zprostředkování by pak byl úkon uzavření nájemní smlouvy, kterou pak 100% musíte podepsat Vy.

Jestli vám to tvrdí jinak, tak vám věší bulíčky na nos ☹

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-exmanzelka-v-exekucnim-rizeni-uzavrit-na-mne-s-realitni-kancelari-najemni-smlouvu