Avatar uživatele
routt

Může existovat vlkodlak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, anonym před 5056 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Bubcova odpověď mě vedla k tomu, že jsem „vlčí“ choroby vyhledala. Pro zájemce jsem uvedla odkaz.

  1. Existuje mnoho kožních chorob, které mohou vyvolávat domnění, že dotyčný je vlkodlak. Jsou to různá těžká stádia lišejů v obličeji nebo nadměrné ochlupení či osrstění tváře apod. U lidí se objevuje i velká řada různých postižení a anomálií. Např. zvětšené špičáky, srostlé prsty nebo vyvinutý ocas apod.
  2. Další chorobami jsou:

Lykantropie, Halucinace, Vzteklina, Kanibalismus.

Další vysvětlení

Prapůvodní podnět k víře ve vlkodlaky prý vedl zvyk pravěkých lovců, kteří se při lovu zahalovali vlčí kůží a věřili, že schopnosti tohoto zvířete přejdou i na ně. Víra, že se lze změnit ve vlkodlaka, nosí-li člověk u sebe nějakou část vlka, byla ve středověku dosti rozšířena. Další z možných vysvětlení prý může být egyptský bůh- vlk Vepvovet, jehož sochy viděli Řekové nebo starověká egyptská sekta Anubis. Její kněží nosili vlčí masky, které měly představovat boha smrti. Tato sekta se později usadila i v Římě, kde byla nazývána Hermanubis. Dokonce zde vztyčila i několik soch svého boha s hlavou šakala. Germánští vojáci naverbovaní do římské armády si tohoto jistě všimli a vyprávěli si o tom, i když Řím padl a sekta zanikla. Tak se mohla rozšířit vyprávění o lidech, kteří se mění ve vlky.

Zdroj: http://www.jan­dus.estranky.cz/stran­ka/vlkodlaci-a-veda

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ten,kterého myslíte jistě ne. V reálu.V hororech jsou jich haldy.
Ale existuje nemoc,vzácná,snad je dědičná,jméno si samozřejmě nepamatuji,která lidskou tvář deformuje,snad je to doprovázeno i ochlupením. Takže tak to asi vzniklo.
Nemuselo by být těžké si ti zjistit. V názvu nemoci se tuším vyskytuje něco,spojeného s vlkem.Vlčí tvář a pod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vikičistič

V naší politické scéně je jich několik a myslím,že by bylo potřeba je zlikvidovat!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Pravděpodobně ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Asi jo,v jizni americe ziji zvirata,co piji krev dobytku ,tedy neco jako „upiri“.,takze klidne mohou byt i nejake „potvory“,co nas klidne v lese roztrhaji.
Ale zase na druhe strane jsem obdivoval jeden e-mail,ve kterem 3 bratri – leopardi neroztrhali svou obet .asi gazelu.protozer byli jiz syti a jen si s ni hrali,nez ji pustili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

BUDE TO ZNÍT DIVNĚ.ALE SKUTEČNÍ VLKODLACI EXISTOVALI A EXISTUJÍ A BUDE JICH PŘIBÝVAT. SATANISTÉ,KTEŘÍ SKUTEČNĚ EXISTUJÍ A JE JICH NA TOMTO SVĚTĚ HODNĚ JSOU VLASTNĚ SEKTY,KTERÉ MÍSTO NEBESKÉHO BOHA UCTÍVAJÍ PADLÉHO ANDĚLA ,KTERÝ JISTĚ MÁ URČITOU NEGATIVNÍ MOC,ALE NENÍ VŠEMOCNÝ NAROZDÍL OD SKUTEČNÉHO NEBESKÉHO BOHA.SATANISTÉ MAJÍ JISTÉ HYREARCHIE A JEDNOU Z NEJNIŽICH JSOU I SAMOTNÝMI SATANISTY OPOVRHOVANÍ VLKODLACI,COŽ JSOU V PODSTATĚ LIDÉ PLNÍ UKRUTNÉ NENÁVISTI A JSOU TAK PLNÍ KRVEŽÍZNIVÝCH DÉMONŮ,ŽE JEJICH NORMÁLNÍ LIDSKÉ TĚLO UVIDÍTE AŽ PO JEJICH SMRTI,PROTOŽE DÉMONI PŘEŽÍVAJÍ JEN V ŽIVÝCH LIDECH.NEJSEM BLÁZEN ANI FANATIK,JSEM KŘESŤANKA KTERÁ PATŘÍM PÁNU JEŽÍŠI KRISTU,KTERÝ MNĚ A CELOU MOJI RODINU CHRÁNÍ I OD TĚCHTO KREATUR.ZNEJ VŽDY CO NEJVÍCE SVÉHO ÚHLAVNÍHO NEPŘÍTELE COŽ JE SATAN A JEHO PŘISLUHOVAČI

Zdroj: VĚŘIM V BOHA A V BIBLI

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek