routt

Může existovat vlkodlak?

Nejlepší odpověď
annas

Bubcova odpověď mě vedla k tomu, že jsem „vlčí“ choroby vyhledala. Pro zájemce jsem uvedla odkaz.

  1. Existuje mnoho kožních chorob, které mohou vyvolávat domnění, že dotyčný je vlkodlak. Jsou to různá těžká stádia lišejů v obličeji nebo nadměrné ochlupení či osrstění tváře apod. U lidí se objevuje i velká řada různých postižení a anomálií. Např. zvětšené špičáky, srostlé prsty nebo vyvinutý ocas apod.
  2. Další chorobami jsou:

Lykantropie, Halucinace, Vzteklina, Kanibalismus.

Další vysvětlení

Prapůvodní podnět k víře ve vlkodlaky prý vedl zvyk pravěkých lovců, kteří se při lovu zahalovali vlčí kůží a věřili, že schopnosti tohoto zvířete přejdou i na ně. Víra, že se lze změnit ve vlkodlaka, nosí-li člověk u sebe nějakou část vlka, byla ve středověku dosti rozšířena. Další z možných vysvětlení prý může být egyptský bůh- vlk Vepvovet, jehož sochy viděli Řekové nebo starověká egyptská sekta Anubis. Její kněží nosili vlčí masky, které měly představovat boha smrti. Tato sekta se později usadila i v Římě, kde byla nazývána Hermanubis. Dokonce zde vztyčila i několik soch svého boha s hlavou šakala. Germánští vojáci naverbovaní do římské armády si tohoto jistě všimli a vyprávěli si o tom, i když Řím padl a sekta zanikla. Tak se mohla rozšířit vyprávění o lidech, kteří se mění ve vlky.

Zdroj: http://www.jan­dus.estranky.cz/stran­ka/vlkodlaci-a-veda

Další odpovědi
anonym

Ten,kterého myslíte jistě ne. V reálu.V hororech jsou jich haldy.
Ale existuje nemoc,vzácná,snad je dědičná,jméno si samozřejmě nepamatuji,která lidskou tvář deformuje,snad je to doprovázeno i ochlupením. Takže tak to asi vzniklo.
Nemuselo by být těžké si ti zjistit. V názvu nemoci se tuším vyskytuje něco,spojeného s vlkem.Vlčí tvář a pod.

Vikičistič

V naší politické scéně je jich několik a myslím,že by bylo potřeba je zlikvidovat!!

Michal

Pravděpodobně ne.

FOG

Asi jo,v jizni americe ziji zvirata,co piji krev dobytku ,tedy neco jako „upiri“.,takze klidne mohou byt i nejake „potvory“,co nas klidne v lese roztrhaji.
Ale zase na druhe strane jsem obdivoval jeden e-mail,ve kterem 3 bratri – leopardi neroztrhali svou obet .asi gazelu.protozer byli jiz syti a jen si s ni hrali,nez ji pustili.

anonym

BUDE TO ZNÍT DIVNĚ.ALE SKUTEČNÍ VLKODLACI EXISTOVALI A EXISTUJÍ A BUDE JICH PŘIBÝVAT. SATANISTÉ,KTEŘÍ SKUTEČNĚ EXISTUJÍ A JE JICH NA TOMTO SVĚTĚ HODNĚ JSOU VLASTNĚ SEKTY,KTERÉ MÍSTO NEBESKÉHO BOHA UCTÍVAJÍ PADLÉHO ANDĚLA ,KTERÝ JISTĚ MÁ URČITOU NEGATIVNÍ MOC,ALE NENÍ VŠEMOCNÝ NAROZDÍL OD SKUTEČNÉHO NEBESKÉHO BOHA.SATANISTÉ MAJÍ JISTÉ HYREARCHIE A JEDNOU Z NEJNIŽICH JSOU I SAMOTNÝMI SATANISTY OPOVRHOVANÍ VLKODLACI,COŽ JSOU V PODSTATĚ LIDÉ PLNÍ UKRUTNÉ NENÁVISTI A JSOU TAK PLNÍ KRVEŽÍZNIVÝCH DÉMONŮ,ŽE JEJICH NORMÁLNÍ LIDSKÉ TĚLO UVIDÍTE AŽ PO JEJICH SMRTI,PROTOŽE DÉMONI PŘEŽÍVAJÍ JEN V ŽIVÝCH LIDECH.NEJSEM BLÁZEN ANI FANATIK,JSEM KŘESŤANKA KTERÁ PATŘÍM PÁNU JEŽÍŠI KRISTU,KTERÝ MNĚ A CELOU MOJI RODINU CHRÁNÍ I OD TĚCHTO KREATUR.ZNEJ VŽDY CO NEJVÍCE SVÉHO ÚHLAVNÍHO NEPŘÍTELE COŽ JE SATAN A JEHO PŘISLUHOVAČI

Zdroj: VĚŘIM V BOHA A V BIBLI