replicator

Může člověk vyžít z koření?

Mnoho koření má velmi vysoké nutridiční hodnoty, lze si tedy namixovat třeba 20 koření na 200g a jíst pouze to každý den?
To namixované koření by mělo všechno spočítané na denní dávku a zahrnovalo by většinu toho, co člověk potřebuje.
Také by občas člověk snědl za týden třeba nějaký hmyz či proteinovou tyčinku/sušenku.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak co tedy? Samotné koření, nebo i proteiny a tyčinky?. Ze samotného koření by se ti nepodařilo sestavit takovou dávku, aby tam bylo vše potřebné. Taky zřejmě tělu by se to moc nelíbilo, nemluvě o chuti. S přidáním proteinů a tyčinek by to i nějaký čas šlo.

Další odpovědi
Kepler

Koření v rozumném množství moc velkou nutriční hodnotu nemá a velké množství by způsobilo velké zažívací obtíže. Myslím, že by to nešlo.

nyjono

Tělo potřebuje také energii, aby fungovalo.
Jaké energetické hodnoty má koření?
Co by žaludek a jeho šťávy zpracovával?
Proto vznikly potravinové doplňky. Aby tělo do sebe dostalo aspoň nějaké nutrienty.
Všude se ale také píše, že nenahrazují stravu.

zjentek

Takto vyžije jen stěží. Ale s minimem koření všeobecně to bude ještě horčí!