Eglantine

Může člen volební komise volit?

Nejlepší odpověď
independent

Jistě že ano, pokud patří do jiného okrsku tak si odskočí, nebo si vyřídí volební průkaz

Další odpovědi
led

Aj člen volebnej komisie má práva plnohodnotného občana s volebným právom.
Má právo a občiansku povinnosť zúčastniť sa volieb a voliť.

ivzez

Samozřejmě.
Tak, jak píše Independent.

aliendrone

Souhlasím s „ivzez“ a „independentem“, k odpovědi „led“ mám mírnou výhradu – v Česku nepatří volební účast mezi občanské povinnosti (jako je např. povinnost nahlášení ztráty OP v zahraničí nejbližšímu zast. úřadu), je to pouze právo občana, které uplatnit může či NEMUSÍ.