Agneta

Může bolet z 6 týdnů prošlého piva břicho?

Byla jsem teď ve Francii, a asi jsem musela zblajznout nějakou tu „mořskou lahůdku“, co smrdí pipinou (mušle, nebo osminohé živící se výhradně mrtvolami…>>> dobrou chuť:DDD). Obědvala jsem ještě v Paříži, a večeřela už doma, a dala si půl láhve toho prošlého piva: Svijanská desítka, které jsem měla už půl roku v ledničce. Bylo zcela průzračné ale plavaly tam kousky, tak si říkám dobrý, to jsou kvasinky a nemá se co stát.Při otevření trochu víc pěnilo, a při nalití už tam ty „kvasinky“ nebyly, a chutnalo normálně. V pozdním večeru mně začalo bolet bříško, druhý den jsem si dala dietu, ale ještě asi moc tučnou(celozrnný chléb, tvrdý sýr Cheddar,rajče, jablko a limo), bříško pobolívalo celý den,a nic nepomáhalo(Beche­rovka), a dnes jsem si udělala ovesnou kašičku a pila jen fenyklový čaj (radikální dieta – též skvělá na hubnutí), dále během dne suchary namáčené v tom čaji. A celý den super, jen teď se mi zdá, že se bříško zase malinko hlásí, pokud to není „hladem“.

Bylo to z toho piva, nebo snad lehká salmonelová otrava z mořských příšer?

Nejlepší odpověď
gecco

Tohle bych připsal spíše ´smrduté´ mořské potvoře (i když je mám rád, su ´háklivý´ na čerstvost – jakmile páchne, nejím), než tomu pivu…
😉

Doplňuji:
Jen dodám – taky už jsem zažil břišní příhody z piva – ale to bylo jeho množstvím, ne jeho ´závadností´…
;-DD

Další odpovědi
marci1

Také bych tipovala spíše ty mořské „potvory“. Pivo má dlouhou trvanlivost. Hlavně, žes to přežila ! 🙂

ponovotny

to ani nemuselo být prošlým pivem http://pivnire­cenze.cz/16444-a-zase-ty-svijany

zjentek

myslím že se ti dělá šoufl z toho pipinodéru

ptáč

České subtitles ve videu http://www.ted­.com/talks/da­vid_puttnam_what_hap­pens_when_the_m­edia_s_priori­ty_is_profit#t-25058

ptáč

Já našel v lednici zbytek Zlatopramenu a nevšim si, že je to kalné. Potom, co jsem se domníval, že je to ještě čerstvé protože jsem to tam schovával ‚včera‘, jsem to přecedil a vypil. Nic mě z toho nebylo. Jen pak jsem zjistil, že to bylo jiné pivo a jiná značka, co jsem tam dával ‚včera‘ 🙂
Podle přednášky David Puttnam: Does the media have a „duty of care“? se na všem dají vybouchat peníze.

Agneta

kapitán >>> děkuji:D
takže chybička byla pak v tom celozrnném chlebu, ten asi obsahuje na to nevhodné enzymy :)

Agneta

Marci >>> Naše pivo je světová špička, a nevěřím, že by mi mohlo ublížit, bylo celou dobu v ledničce…spíš se na to musím zeptat ještě jednou někdy přes den, až tady budou „pivaři specialisti“ :DDD

gecco

Můj názor jsem pronesl jako „pivař – specialista“…
;-DDD
Už jsem se té dobroty ´něco´ napil.

Agneta

gecco >>> tak to jó…díky,:D
jsou Svijany tvoje značka?

gecco

Jo – Svijany patří k mým oblíbeným, ale spíše Máz (nebo Kněžna), než 10°.