Avatar uživatele
anonym

Může běhat naboso?

Ahooj, mám 15 měsíční dítě, které nedávno začalo chodit. Můžu ho nechat po bytě běhat bosky, nebo je nutné koupit botičky? A jak třeba teď na chalupě po trávě? Díky za radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5013 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Janulka

Obecně není nutné malé děti ihned obouvat poté, co se začnou stavět na nožičky – a to je u některých dětí relativně brzy. Pokud děti chodí doma po měkkých kobercích naboso, nic se neděje, noze to spíše prospívá a lékaři to i doporučují -ostatně stejně jako chození po trávě (jen je třeba dávat pozor na včely, aby děťátko místo radosti z chození nepřišlo k úrazu).
Z počátku slouží botičky stejně spíše jako izolace proti chladu a opravdu stačí dítě začít obouvat do tzv. „capáčků“ teprve tehdy, až začne samo chodit a běhat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Určitě je to zdravější, než mu dát sandálky, ty totiž nohu ani nechrání a většinou nejsou dokonale pevné, jako uzavřené boty.
Doma mu to určitě neublíží, po trávě samozřejmě záleží, jak moc se bojíte špíny, vos, nachlazení a podobných nástrah, jinak je chůze bosky po trávě velice zdravá i pro malé dítko.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GabulkaA

Jeee, no jasně… Bosá chůze je pro dětskou nožku to nejlepší! Malá mi doma líta jenom bosky, nebo v capáčkách. Na ven má pak nachystané sandálky https://www.veselatkanicka.cz/…kost-20.html?… :)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy