Májuška

Může alergik léky kde je monohydrát laktozy?

Dcera má silnou alergii na bílkovinu kravského mléka a s tím spojené.Nesmí se o mléko,jogurt apod. ani otřít,pokud se tak stane začne otýkat a následně se dusit.Zajímalo by nás,zda může léky,kde je monohydrát laktozy a co to v podstatě je?Děkuji za odpověď MK

Odpovědi
Michal

Lépe se zeptat lékárníka v lepším případě lékaře.

vyneve

laktóza je mléčný cukr. správně by proto v léku nemělo být po mléčné bílkovině ani stopa-a je to mléčná bílkovina, na kterou je dcera alergická.(i v pří­balovém letáku píšou: nevhodné pro lidi alergické na složky léku. ale není tam napsáno: nevhodné pro alergiky na mléko, protože by tam nemělo být z mléka nic).

laktóza je navíc téměř v každém léku. její molekula je tak malá, že se na ni ani alergie nedá vyvinout! (případná intolerance laktózy/mléka má celkem jiné příčiny nic společné s alergií)

proto bych se léku nebál…když tak byste teoreticky mohli natom vysoudit…