Lucifer93

Musím uvést v daňovém přiznání jako FO všechny zdanitelné příjmy?

Mám za rok 2019 dvě potvrzení od dvou zaměstnavatelů u kterých jsem pracoval. U jednoho od 1–4 měsíce, u druhého od 5–12 měsíce.

  1. Co se stane když uvedu v přiznání vyplním pouze jeden příjem, jaký je pak postup ze strany správce daní?
  2. Hrozí nějaká pokuta za uvedení pouze jednoho přijmu?

Odpovědi
Edison

Zákon č. 40/2009 Sb. Zákon trestní zákoník

§ 209
Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,

(6) Příprava je trestná.

Ještě doporučuji přešíst celý díl II. a §138.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p209

Edison

Pokud by náhodou nešlo o tr.č. (škoda do pěti tisíc), projdi si Zákon č. 586/1992 Sb. Zákon České národní rady o daních z příjmů
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-586?text=

Lucifer93

Ale já přeci nikoho nechci okrást? Když neuvedu jeden příjem spíše ušetřím státu na přeplatku který by mi musel tím vrátit.
Neodpověděl jste mi na mé otázky vůbec Pane.

Edison

Tak si to přečtěte znova: Příprava je trestná. Kdo jiného uvede v omyl tím, že zamlčí podstatné skutečnosti… A tak dále…

Lucifer93

Příspěvek smazán administrátorem.