xmax

Musím uvést příjem ze zahraničí v českém daňovém přiznání?

Příjmy z Česka budu danit v Česku.
Příjem z Německa je zdaněn v Německu.
Musím i příjem z nemecka uvést v českém daňovém přiznání?

Nejlepší odpověď
da ny

S největší pravděpodobností ano,
ale…. (proč se nezeptáte na informacích FÚ,).
10. Musím podávat daňové přiznání i v České Republice?
-
Pokud jste v roce, pro který podáváte daňové přiznání měl/a přijmy i v ČR, budete muset podat daňové přiznání i v České Republice. Pokud jste měl/a příjem jen z Německa, daňové přiznání samozřejmě v České republice podávat nemusíte.
11. Když podám daňové přiznání z příjmů v České republice a současně podám daňové přiznání i Německu, může nastat dvojí zdanění?
Německý finanční úřad chce jen vidět vaše příjmy i mimo Německo, neznamená to ale, že je daní. Daně odvedené v ČR vám skutečně může vrátit jen Česká republika a stejně tak daně odvedené v Německu vám opět může vrátit jen Německo.
https://nemec­kedaneonline.cz/cas­to-kladene-dotazy
Jak nedanit dvakrát?
Ten, kdo v Česku trvale žije, je daňovým rezidentem a daně musí platit v tuzemsku, i když zároveň vydělává v zahraničí. Neplatí to ale bezvýhradně a vždy na všechny příjmy. Daňovým rezidentem je ten, kdo má v Česku bydliště pro daňové účely („za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se zde zdržovat“).
Čech, který pracovně „pendluje“ mezi tuzemskem a jinou zemí musí často řešit placení daní v cizině.
S více než osmdesáti státy světa má Česká republika podepsanou smlouvu o zamezení dvojího zdanění (SZDZ). Především jde o všechny členské státy EU a také drtivou většinu vyspělých zemí.
„Při nástupu do zaměstnání v jiné zemi by měl být pracovník přihlášen na zahraničním finančním úřadu. Dokladem je přidělení osobního daňového čísla. V některých zemích se používá jedno registrační číslo pro účely daně, pojištění nebo pobytu.

„Při nástupu do zaměstnání v jiné zemi by měl být pracovník přihlášen na zahraničním finančním úřadu. Dokladem je přidělení osobního daňového čísla. V některých zemích se používá jedno REGISTRAČNÉ číslo pro účely daně, pojištění nebo pobytu.
Nejčastěji se používají dvě metody, vylučující dvojí zdanění:
• Metoda vynětí příjmů (častěji s výhradou progrese)
• Metoda prostého zápočtu daně
https://www.bu­sinessinfo.cz/clan­ky/jste-danovym-rezidentem-jak-dani-ti-kteri-maji-prijmy-ze-zahranici/