Spekulant

Musím udávat v daňovém přiznání příjmy z dividend, když si peníze nechám na účtu Brokera, popřípadě je reinsvetuju?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Přijmy z dividend českých emitenů jsou zdaněny srážkovou daní u emitenta, takže je české FO už nedaní (bez ohledu na způsob výplaty nebo reinvestování).
U zahraničních akcí záleží na daňovém domicilu případně smlouvách o zamezení dvojího zdanění. Pokud je výplata přes brokera, tam by měl být schopný říct, jestli je dividenda zdaněná nebo ne.

Další odpovědi
dudu

Vlastním pár akcií ČEZu. Dividenda z nich je mně automaticky připisována na účet až po 15-ti procentním zdanění.

Mc Merkurion

… bez ohledu na upřesňující odpověď dudu, jen názor: je totiž jedno, kde si ty peníze necháš, máš je, tudíž zdanit (nebylo-li jak píše dudu již uděláno) …