nikolqa.o

Musím Škofinu nahlásit pojistnou událost?

Dobrý den,

zajímá mě, jestli musím Škofinu nahlásit pojistnou událost?

Jak byl na konci února ten strašný vítr, tak mi na auto spadl z jednoho domu ve vesnici eternit a poškodil mi dveře a práh (promáčklé dveře s dirkou, odřený a popraskaný lak).

Auto mám na úvěr, škodu jsem hned ten den nahlásila na svojí havarijní pojistku, vše jsem si s pojišťovnou vyřešila, auto už mám dokonce v servisu a teď si říkám, jestli by to neměl náhodou vědět i Škofin. Vím, že se o to zajímám pozdě (už je to přes měsíc, co se to stalo), ale pokud to nahlásit musím, tak je lepší to nahlásit pozdě, než vůbec.

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
sesednizkola

Zavolej do té pojišťovny a zeptej se. Pokud nebudou vědět, zavolej do Skofinu a řekni jim, co se stalo a jestli by o tom také neměli vědět, že si nejsi jistá jestli se v jejich podmínkách na to nevztahuje nějaká oznamovací povinnost.

Život je někdy jednodušší než vypadá:)

devitkac

Být vámi bych se na to asi zeptal přímo u Škofinu. Oni vám určitě řeknou co a jak. Jinak myslím si, že máte celkem štěstí v tom, že vám to pojistka pokryla. Mně se minulý rok stalo něco podobného a moje pojišťovna hrála v této situaci mrtvého brouka. Právě to byl v mém případě i důvod ke změně pojišťovny. Novou pojišťovnu, u které jsem si rovnou sjednal i povinné ručení jsem si nakonec vybral podle tohoto užitečného srovnávače: https://www.po­rovnej24.cz/po­vinne-ruceni