anndy 13

Musím po vytopení platit sosedům vymalování celé místnosti, když škoda je jen na stropu ?

Vytopila jsem sousedy a mají flek na stropu velikosti cca 30 cm. Chtěli, abych jim zaplatila vymalování celé kuchyně a já jim to v rozčílení podepsala ve smlouvě. Mohu odstoupit od smlouvy ? Musím jím platit vymalování celé místnosti, když škoda je jen na stropu?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Když už jsi to podepsala, tak musíš, ale jinak tě stejně obdivuji. Mne už sousedka vytopila 3× a nepřidala mi ani korunu. Naposledy se to dokonce dalo včas zastavit, ale neudělala vůbec nic a vytopila mi koupelnu i pokoj a ještě i sousedům. Zkus se s nimi domluvit, měli by sami mít dost soudnosti.

Další odpovědi
mosoj

Ano za škodu jste zodpovědná. Za tímto účelem ( zejména v paneláku) je dobré mít pojištění domácnosti. Voda snadno protéká i skrz několik pater a malování několika bytů není dnes žádná laciná záležitost.
A to nemluvím o požáru kdy se při hašení poničí všechny byty pod vámi.
Doplňuji:
Pokud se dobrovolně nedohodnete, budete platit ještě odhadce.

anonym

Prosím Vás a Vy nemáte pojištění domácnosti? V rámci pojištění „Odpovědnost za škody“, byste měla vystaráno a řešit nic nějakou smlouvou jste nemusela. Pojištění domácnosti není nijak vysoká částka a už v tomto případě by se Vám určitě vyplatilo.
Flek na stropu by určitě šlo přelíčit a přemalovat bez toho, aby se musela nutně malovat celá kuchyně. Jenže to berte z obecného hlediska, kdyby se něco takového stalo Vám, taky byste zřejmě chtěla při stropu vymalovat i zbytek . Ostatně vyvarovat se cákanců po zdech je při malování problém.
Smlouvu jste jednou podepsala a vytopení sousedi se budou určitě jejího plnění dožadovat. Obávám se, že řešit odstoupení od smlouvy bude dost problém a chtít to řešit s přispěním advokáta by bylo dražší, než vymalovat hned půlku bytu.
Zkuste se se sousedy domluvit po dobrém a zvažte, zda pro takové případy pro Vás nebude výhodnější uzavřít si pojištění domácnosti.

led

Záleží od poistky na domácnosť. ak máte v tom zahrnuté aj zodpovednosť za spôsobené škody na nehnuteľnostiach, zaplatí to poisťovňa. Ak tak nemáte, platíte vy.