Jak řešit advokáta?

Před 2 lety jsem dostal přiděleného advokáta od Měst.soudu v Praze,měl se prakticky starat o „můj"případ.Ale on se dlouho-rok neozval,když jsem po půl roce napsal MS co se děje,tak mi obratem odpověděli,co vlastně otravuju,že je kauza dávno skončena.On mi totiž "zapomě"poslat i rozhodnutí Nejvyššího soudu v Brně,na kterém tak závisel můj další osud.Podotýkám,že výhra u NS byla po prozkoumání-OS,KS-rozsudků,předem zvrácena a "vyhrána“.On až za půl roku mi usnesení Od NS poslal,že "prej"zapoměl.Dal jsem na AK stížnost na jeho postup,kde on si vůbec nepamatoval,že od nějakýho MS mu přišel dopis a AK ho "vlastně"přikryla a mě napsali,že je to stížnost nedůvodná,že se omluvil.Jenže na té kauze strašně záviselo.Nikde se nemohu dovolat,tak co s tím advokátem teď mám dělat.Podat žalobu,nebo ústavní stížnost,on porušil zákon,který udává,že se má starat a pro svého "zákazníka"vlastně pracovat.Poraďte prosím,než zase zmeškám nějakou lhůtu.Díky

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste PŘESVĚDČEN, že ´advokát´ porušil zákon, tak doporučuji, abyste vypracoval jednoduchý návrh žaloby, kde jednoznačně vymezíte citované porušení zákona a hlavně předložíte nezpochybnitelné důkazy na porušení zákona. Žalobu pak podejte místně příslušnému soudu.

Pokud, ale nebudete schopen porušení zákona podložit nezpochybnitelnými důkazy, pak máte smůlu a nezbyde vám než hledat jiné (mimosoudní) cesty, např. již zmiňovaný ombucman.

Další odpovědi
anonym

Tak to je zajímavá věc – co takhle zkusit ombudsmana pana Motejla?