Musím platit daň z pronájmu garáže(jsem zaměstnanec,ne­podnikám)?Pokud ano,mohu si odečíst z příjmu nákady na provoz?

Mám na mysli elektřinu,vodu,daň z nemovitosti atd a z toho pak vypočítat daň?

Nejlepší odpověď
Hlada

Příjmy z pronájmu jsou součástí přiznání k dani z příjmů FO. Musíte k tomu vyplnit přílohu č.2. Náklady si můžete odečíst skutečné nebo paušální 30% bez ohledu na to, jestli podnikáte nebo ne.

Další odpovědi
Drap

pokud jsi zaměstnanec tak nemáš odkud odečítat, jelikož garáž neslouží k podnikání a peníze které platíš jsou již z tvého příjmu po zdanění, tudíž tvoje osobní spotřeba

Děda Louda

Jednalo by se zřejmě o daň z příjmu. Ověř si její metodiku.

arygnoc

daň z pronájmu? co to je?

Rocker

Já bych nic neplatil