daň z příjmu FO a PO ?

Dobrý den,

mohl by mi zde někdo prosím napsat jaká bude v r. 2015 daň z příjmu ?
Hledám o tom informace, ale nikde se to asi nedočtu kolik to bude %. Potřebuji to vědět jak u fyzických tak i u právnických osob. Děkuji

Odpovědi
McArthur

Vzhledem k tomu, že náš Parlament je schopný zasedat 31.12. a změnit sazby, tak to asi ani nehledej. To prostě nikdo neví. Můžeš ale doufat, že sazby budou stejné, jako v roce 2014 (daň se bude platit v roce 2015).

Daň z příjmů pro fyzické osoby, tj. pro zaměstnance a OSVČ je 15 %. Milionářská „daň“ u sociálního pojištění je navíc 7 %.

Daň z příjmů právníckých osob je 19 %.