Kamil314

Musím dokládat k daňovému přiznání potvrzení o zdanitelných příjmech, nebo mi stačí čestné prohlášení?

V roce 2020 jsem pracoval 8 hodin v jedné firmě na HPP než jsem odešel ve zkušební době. Pak jsem měl ještě další dva zaměstnavatele (DPP a DPČ) u kterých jsem v roce 2020 pracoval dlouhou dobu. Dnes se mi ozval Finanční úřad, že v souvislosti s těmi dlouhodobými zaměstnavateli potřebuje daňové přiznání za rok 2020. Problém je, že jsem potvrzení o zdanitelných příjmech z HPP ztratil a nedaří se mi s tou firmou komunikovat. Je možné nahradit v případě HPP potvrzení o zdanitelných příjmech čestným prohlášením, ve kterém jsem sám reversně vypočítal hrubou mzdu, daň i celkové odvody na pojištění na základě čisté mzdy, která mi přišla na účet, a potvrzením o příchozí platbě z bankovního účtu, kde mi přišla výplata od HPP zaměstnavatele?

Odpovědi
elkon

Tak se domluv s Finančním úřadem. Vysvětli situaci a oni ti poradí.

Pepa25

„nedaří se mi s tou firmou komunikovat“ To zkrachovali?
Potvrzení o zdanitelných příjmů asi nepůjde nahradit nějakým prohlášením, to už spíš bych použil výplatnice (nebo evidenční list důchodového pojištění).