Mr.Jan

Musí svatební obřad probíhat před třema svědkama nebo před tolika, kolik si zvolí (budoucí) manželé?

Nejlepší odpověď
elkon

Dvěma svědky. A nauč se česky.

Další odpovědi
led

Svadobný obrad musí prebiehať pred dvomi svedkami v zmysle zákona. Ak si manželia zvolia viacej oficiálnych svedkov, než stanovuje zákon, je to na ich rozhodnutí a dohovore s oddávajúcim úradníkom, ktorý s tým ale nemusí súhlasiť.

Jestvuje ešte iný variant podpísaných svedkov.
Kedže v skutočnosti sú všetci prítomní na svadobnom obrade súčasne aj svedkami tohto „činu“, je to jednoduché.
Vytvorte si, prípadne si nechajte vytvoriť svadobný dokument, ktorý po obrade podpíšu všetci prítomní (skutoční) svedkovia. A budete tak mať ojedinelý dokument, ktorý si môžete aj nechať zarámovať a vystaviť (do rozvodu?!) na čestné miesto.

Pozor, často idú svadby ako na bežiacom páse, preto akt podpisov neúradných svedkov radšej vykonajte inde.